Dobrý den všem, omlouvám se dopředu pokud vám můj problém bude připadat triviální a nehodný pozornosti, ale potřebuji pomoc od odborníků a lidí znalých.
Mám tento zelený laserový modul 50mW, který dělá na podkladu kam dopadne i za přímého slunečního svitu pro naše účely dostatečně viditelný bod.
Jenže já potřebuji udělat z jeho zeleného bodu krátkou čáru, abych jí mohl svítit na betonový podklad, a sledovat zdali, se tato čára kryje s čárou na betonu, abych mohl sledovat, zda-li stroj na kterém bude modul připevněný jede po správné trase. Laserová čára na zemi nemusí být dlouhá (stačí třeba 20 centimetrů), ale musí být dobře viditelná i za přímého slunečního žáru.
Z toho důvodu by pro můj účel bylo nejvhodnější, aby nebyl paprsek rozmítán optickým filtrem, protože pak jednotlivé části čáry ztrácí na intenzitě jasu, ale bylo by daleko vhodnější, aby byl rozmítán podobně jako v některých čtečkách čárových kódů, chvějícím se zrcadélkem, nebo jiným, mě neznámým způsobem, aby sice vytvářel na podkladu čáru, ale neztratil jas optickým rozptylem.
Pokud bych se mi nepodařilo rozmítnou paprsek tímto způsobem, tak bych snad mohl použít i rozmítání optické, ale problém je ten, že optické filtry, které se prodávají mají nejmenší výstupní úhel paprsku 60°, což v praxi znamená velkou ztrátu svítivosti. Kdyby se mi podařilo někde zajistit takový filtr s výstupním úhlem třeba 1-2°, tak by to možná splnilo účel. Ovšem nevím kde ho sehnat. Možná by se dal vyrobit. Jenže nevím jak.
Poradí mi někdo nějaké elegantní řešení?